8 TL’ye Mantı Tadında Yumurta

Mantıyı hemen herkes sever elbette. Ancak ev hanımlarının, öğrencilerin hızlı ve ucuz malzemelerle yapılıyor olmasıyla bu tarif vazgeçilmezidir. Adeta mantı tadını andıran yumurta tarifini sadece 8 TL’ye yapabilirsiniz. Üstelik hem sağlıklı hem hızlı hem de sağlıklı bir şekilde hazırlayıp açlığınızı tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Mantı Yumurta Tarihçesi

Mantı tadında olan yumurta, pratik çılbır olarak bilinen bir tariftir. Yumurta, kalsiyum yönünden son derece zengin bir besin kaynağıdır. Hayvan ürünü olan yumurta, aklımıza gelebilecek birçok tarifte kullanılırken tek başına da son derece lezzetli hal almaktadır. Mantı tadında olan sarımsaklı yoğurtlu yumurta da Türk mutfağının her yöresinde yapılan bir tariftir.

Mantı Tadında Yumurta

Prep Time5 mins
Cook Time5 mins
Total Time10 mins
Course: Kahvaltı
Cuisine: Türkiye
Keyword: mantı tadında yumurta
Servings: 2 kişi
Cost: 8TL

Ingredients

  • 6 adet yumurta 4,5TL
  • Sıvı yağ 0,50TL
  • Tuz, pul biber
  • Hazırladığımız sarımsaklı yoğurt 3TL

Instructions

  • İlk olarak 6 tane yumurtamızı suda tamamen haşlanana kadar haşlayalım. Haşladığımız yumurtaları sudan çıkaralım ve yumurtaların kabuğunu soyalım. Kabuklarını soyduğumuz yumurtaları çok ince ya da çok kalın olmayacak şekilde doğrayalım.
  • Doğradığımız haşlanmış yumurtalarımızın üzerine hazırladığımız sarımsaklı yoğurdumuzu dökelim. Sos tavamıza yağımızı koyup kızdıralım.
  • Ardından pul biber koyalım ve kızgın yağımızı sarımsaklı yoğurdun üzerine dökelim. Bu tarif aynı zamanda pratik yoldan yapılan çılbır tarifidir. Deneyeceklere şimdiden afiyet olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Gözden kaçırma! rastgele yazılar ..